tarcze Hamulcowe

Jak wybrać dobre tarcze hamulcowe?

Tarcze hamulcowe są jednym z najważniejszych elementów w samochodzie, który zapewnia bezpieczeństwo i umożliwia skuteczne hamowanie. Ich mocne zużycie sprawia, że czas potrzebny do zatrzymania samoch czytaj więcej »

pompa ciepła cwu

Pompa ciepła czy to się opłaca?

Wiele osób, kiedy tylko słyszy o pompie ciepła to widzi ogromne koszty instalacji. Nawet nie sprawdzają czy to się opłaca, bo ta suma skutecznie ich odstrasza. Problem w tym, że jeśli decydujemy się n czytaj więcej »

szkolenie z Ochrony środowiska

Szkolenie z ochrony środowiska

Oferta szkoleń z zakresu ochrony środowiska jest bardzo duża. Szkolenia tego typu odbywają się regularnie i są kompleksowe, tzn. uczestnikom szkolenia przekazuje się aktualne informacje na temat zaga czytaj więcej »

części do Koparek Volvo

Decyzja zakupu maszyny

Kto może nas doprowadzić do najlepszego wyboru zakupu dużej maszyny budowlanej? Potrzebujemy dobrych doradców, którzy orientują się, jakie wybrać elementy do naszej koparki albo innego dużego pojazdu czytaj więcej »

kartony Tekturowe Rzeszów

Dobre jakościowo kartony

Tektura na pewno może nam się przydać na bardzo dużą skalę, jeżeli będziemy pakować bardzo często rozmaite artykuły w naszej pracy. Bardzo szybko możemy znaleźć chociażby , które będą mogły nam się czytaj więcej »

wycena środków TRWAłYCH

Weryfikacja środków trwałych

Środki trwałe na pewno mogą nas zainteresować wówczas, gdy staramy się zamknąć tutaj biznesu bez nadmiernej straty. Oczywiście za każdym razem, gdy już będziemy się żegnać z kolejną branżą, w której czytaj więcej »

ogrzewanie nadmuchowe

Właściwie wykonane ogrzewanie

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się jakie ogrzewanie powinno się zamontować we własnym domu. Jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka prosta. Dziś istnieje wiele rozwiązań z któ czytaj więcej »

noclegi w Górach

O nocowaniu w górach

Nie tak dawno miałem przyjemność (nie wiem czy jest to w 100% odpowiednie określenie) słyszeć kłótnię na temat noclegów w górach. Uważam, że pod żadnym pozorem nie powinny prowadzić do kłótni. Jeżel czytaj więcej »

Garaże blaszanE Lubuskie

Najlepsze garaże blaszane

Zakładamy, że podejmują Państwo decyzję dotyczącą garażów blaszanych. Czy podjęcie takiej decyzji zamyka wszystko? Wiele osób popełnia w tym momencie błąd. Chodzi o to, że podjęcie takiej decyzji (cz czytaj więcej »

POZYCJONOWANIE

Seria czy to naprawdę działa?

Wiele firm które prowadzą już długi czas własną działalność doskonale zdają sobie sprawę jak ciężko jest wypromować własną firmę. Prosty sposób na promowanie firmy to ostatnimi czasy zakładanie stron czytaj więcej »

 

Jak wybrać dobre tarcze hamulcowe?

tarcze hamulcowe

Tarcze hamulcowe są jednym z najważniejszych elementów w samochodzie, który zapewnia bezpieczeństwo i umożliwia skuteczne hamowanie. Ich mocne zużycie sprawia, że czas potrzebny do zatrzymania samochodu mocno się wydłuża, stwarzając tym samym niebezpieczeństwo dla kierującego i innych uczestników ruchu drogowego. Jak często należy je wymieniać i gdzie kupić markowe tarcze w najlepszej cenie?

Jak działają https://superparts.pl/250406-tarcze-hamulcowe tarcze Hamulcowe w samochodzie?

Tarcze w samochodach podzielić można na wentylowane i pełne. Te pierwsze zapewniają większą wydajność układu hamowania i są bardzo często montowane na przedniej osi. W przypadku osi tylnej częściej spotykane są tarcze pełne, które charakteryzują się gorszą skutecznością, ale biorąc pod uwagę, że tył w autach przednionapędowych hamuje słabiej, takie rozwiązanie nie jest pozbawione logiki. Tarcze pełne mocniej się nagrzewają, ponieważ nie umożliwiają szybkiego odprowadzania ciepła, które ma miejsce w przypadku podzespołów wentylowanych. Wybór konkretnego modelu nie jest jednak wyłącznie decyzją właściciela pojazdu. Należy brać pod uwagę fakt, że w przypadku chęci zamiany tarcz pełnych na wentylowane może być konieczna wymiana całego zacisku.

tarcze hamulcowe są elementem, który narażony jest na codzienną, bardzo mocną eksploatację. Pracują one niemal przez cały czas. Ciągły ruch obrotowy i zmiany temperatury pojawiające się w trakcie hamowana sprawiają, że wymagają okresowego przeglądu, a w razie potrzeby wymiany. Jak często należy wymieniać tarcze hamulcowe w samochodach? Bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Na ich zużycie ma wpływ nie tylko ilość przejechanych kilometrów, ale także, a może przede wszystkim styl jazdy konkretnego kierowcy. Jeśli jeździmy agresywnie i mocno hamujemy, to element ten będzie zdecydowanie szybciej ulegał uszkodzeniom. Osoby hamujące delikatnie i używające samochodu rzadko, przejeżdża an jednym komplecie wiele lat.

Niestety sam fakt odpowiedniej grubości tarcz nie znaczy wcale, że hamowanie jest wydajne. Bardzo często zdarza się, że rzadko używany samochód ulega stopniowej korozji tarcz hamulcowych. W takiej sytuacji zauważyć można, że klocek hamulcowy nie dotyka całej tarczy, a jedynie niewielkiego jej fragmentu. Pomimo że tarcza ma odpowiednią grubość, nie zapewnia bezpieczeństwa i mocno wydłuża czas hamowania. W takiej sytuacji wcale nie musimy decydować się na wymianę, ale o tym później.

Wymiana na nowe czy toczenie?

Wróćmy teraz do kwestii wymiany tarcz hamulcowych. W sytuacji, gdy ich grubość jest mniejsza od ustalonego minimum, sprawa wydaje się oczywista. Jedyną formą naprawy jest wymiana na nowe. Proces ten nie jest skomplikowany i poradzi sobie z nim każdy amator napraw samochodowych. Po ściągnięciu koła i zdjęciu zacisku należy odkręcić jarzmo i uzyskujemy dostęp do tarczy, którą bez trudu możemy wymienić.

dobra tarcze hamulcowe

Pamiętajmy, że tłoczki w niektórych samochodach wymagają odpowiednich narzędzi, bo nie chcą wsuwać się poprzez nacisk. Potrzeba jest tu również siła obrotowa. Warto więc przed wymianą wyposażyć się w odpowiednie narzędzia.

Bardzo często, szczególnie w przypadku tylnych osi w samochodach zdarza się, że tarcze mają dobrą grubość, ale awaria klocków sprawiła, że przez dłuższy czas górna lub dolna ich część była nieużywana. Wtedy zauważyć można na nich zgrubienie, które uniemożliwia prawidłowe działanie układu hamulcowego. Czy w takiej sytuacji jedyną formą naprawy jest wymiana? Niekoniecznie!

Warto wykręcić takie tarcze hamulcowe i oddać je do wykwalifikowanego zakładu zajmującego się ich przetaczaniem. Specjalne urządzenie zwane tokarką delikatnie ściera powstały ran sprawiając, że otrzymujemy z powrotem idealnie proste i równe tarcze pozbawione korozji. Zabieg ten jest stosunkowo tani, ale warto go przeprowadzać wyłącznie w momencie, gdy tarcze posiadają odpowiednią grubość. Jeśli są one mocno zużyte, bezwzględnie nie nadają się do przetoczenia i wymagają szybkiej wymiany na nowe. Pamiętajmy, by dobierać je do konkretnego modelu posiadanego przez nas pojazdu.